Üretim ve Teknoloji

Üretim Akışı

Tesiste yapılan faaliyet, koekstrüzyon tekniği ile polietilenden üretilen filmlere, en son teknoloji flekso yöntemi ile baskı yapmak ve istenilen ebatlarda bu filmlere şekil vererek, poşet haline getirmektir. Otomatik dolum makineleri için baskılı ve baskısız filmler, wicket hijyen ambalajları, kargo ve bantlı torbalar, ipli, zipli(kilitli), kepli, kullplu, takviyeli ve el geçme poşetler üretilmektedir.

sample_1

Ekstrüzyon

Hammadde halindeki plastiğin şekil aldığı ilk aşama ekstruderdir. Ekstruder, içine konan katı haldeki küçük plastik tanecikleri (granül) yüksek sıcaklıklarda eriterek, güçlü bir hava püskürtmesiyle, erimiş plastiği bir balon şeklinde yükseğe çıkarmaktadır. Havaya doğru çıkan balon şeklindeki plastik, ikiye katlanarak merdaneler aracılığı ile rulolara sarılır. Ekstruder aşamasında kullanılan hammaddeler polietilen, çeşitli katkı maddeleri ve katı boya tanecikleridir.
sample_1

Baskı İşlemi

Matbaa işlemi flekso sistemleridir. Flekso sisteminde baskılar, silindirlerin üzerine yerleştirilen klişeler tarafından, akış halindeki plastik filmin üzerine boyanın aktarılması ile gerçekleştirilir.
sample_1

Kesim

Ambalaja son şeklini kesim işlemi kazandırır. Kesim makinelerine gelen baskılı ya da baskısız bobinler, müşterilerin özel isteklerine göre kesim makinelerinde son halini alır. Mekanik perforasyon yeteneklerine sahip yüksek performanslı, çok çeşitli ambalaj ihtiyacına yönelik kesme ve dönüştürme hatları ile Art Ambalaj farklı müşteri beklentilerini tüm formatlar için karşılar